Ważne informacje
Informacje
Wskazania
Makijaż permanentny może być wykonywany o każdej porze roku. Ograniczenia dotyczą jedynie okresów, kiedy bezpośrednio po zabiegu nie jesteśmy w stanie odpowiednio zadbać o pigmentowaną skórę. Szczególnie jeśli chodzi o narażenia skóry na nasłonecznienie. Jeżeli chodzi o lato to jeżeli w okresie dwóch tygodni po zabiegu jesteśmy w stanie zadbać o pigmentowaną okolicę (nie przebywanie na słońcu) to również ta pora nie stanowi specjalnego przeciwskazania.
Makijaż brwi
Polecany jest osobom, które nie są zadowolone z kształtu, gęstości lub w sytuacji kiedy z różnych przyczyn ich brakuje. Dedykowany jest również osobom zmęczonym częstym odświeżaniem koloru za pomocą henny. Perfekcyjnie oznaczona linia oraz delikatne nadanie koloru w odpowiednim odcieniu sprawi, że twarz wygląda świeżo i wyraźnie bez względu na porę dnia czy warunki zewnętrzne.
Makijaż ust
Subtelnie podkreśla linię ust, niweluje ich asymetrię i optycznie je powiększa. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które w wyniku infekcji wirusowej, opryszczki często powodującej blizny utraciły kontur ust, naturalną barwę i mają odbarwienia czerwieni wargowej. Makijaż permanentny ust zapewnia komfort w każdej sytuacji. Bez względu na okoliczności (posiłki, basen,sauna) pozostaje na twarzy w idealnym kształcie. To opcja dla osób ceniących wygodę i doskonały wygląd.
Makijaż oczu
Makijaż permanentny oczu przeznaczony jest dla osób ceniących wygodę. Podkreśla, oraz optycznie zagęszcza linię rzęs. Sprawia, że spojrzenie staje się wyraziste. Zabieg wykonany w postaci bardzo delikatnej naturalnie wyglądającej kreski górnej lub nieco szerszej, dekoracyjnej kreski (tzw. Kreski cieniowanej). Dobrze wykonany makijaż już od pierwszego spojrzenia w lustro nastraja nas pozytywnie do siebie i otaczającego nas świata. Powoduje lepszą samoocenę i samopoczucie.
Przeciwwskazania
Czasami występują przeciwskazania bezwzględne do wykonania zabiegu a czasami tylko względne, które po ustąpieniu nie będą już przeszkodą do wykonania makijażu.
- Spożywanie alkoholu lub środków odurzających w ciągu 48h
- Ciąża, okres laktacji i karmienia piersią
- Hemofilia
- Epilepsja
- Żółtaczka
- Gruźlica
- AIDS, radioterapia, chemioterapia
- Leki sterydowe (2/3 miesiące od zakończenia leczenia)
- Infekcje bakteryjne, wirusowa stany zapalne organizmu
- Nieuregulowane nadciśnienie
- Nieleczona cukrzyca
- Skłonność do przerostu blizn
- Aktywne zapalenie skóry w okolicy zabiegowej
- Choroby gałki ocznej (jaskra,, zaćma, odklejająca się siatkówka)
- Stosowanie leków przeciwzakrzepowych,niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. aspiryna ( konieczność ich odstawienia na tydzień przed zabiegiem)
- Antybiotykoterapia ( na 3 tygodnie przed zabiegiem)
- Tętniak (mózgu, aorty, tętnic)
- Zabiegi estetyczne (botox, kwas) - 4 tygodnie
- Laser ablacyjny (3 mce)
- Laser nieablacyjny, hifu (4 tygodnie)
- Nici POD (30 dni)
- Zabiegi złuszczania naskórka (28 dni)
- Sztuczne rzęsy (usunięcie przed zabiegem min. 2 dni)
- odżywki do rzęs i brwi (sterydowe) (3 miesiące przed)
- Intensywna opalenizna
- Kuracje oczyszczające
- Henna (do 1 tygodnia przed, pudrowa do 1 miesiąca przed)
Jak się przygotować
Ogólnie:
- Jeżeli masz podwyższone ciśnienie zażyj leki i nie pij w dniu zabiegu kawy oraz napoi energetycznych
- Menstruacja nie jest przeciwskazaniem, może jedynie wpłynąć na Twoją wrażliwość.
Makijaż brwi
Na kilka dni przed zabiegiem należy zadbać o odpowiedni stan skóry. Zrobić sobie peeling i nawilżyć jeżeli jest taka potrzeba. Oczyszczenie skóry sprzyja równomierniej pigmentacji i lepszym efektom. Należy pamiętać o niewykonywaniu henny oraz powstrzymaniu się od depilacji brwi przez okres 1 miesiąca przed zabiegiem
Makijaż ust
Należy dobrze przygotować usta do zabiegu. Skóra powinna być w dobrej kondycji – bez spierzchnięć i skórek. Zalecam zrobić sobie peeling z miodu i cukru na kilka dni przed, oraz nawilżanie ust. Na makijaż przychodzimy z nieumalowanymi ustami (można zabrać ze sobą ulubioną pomadkę do ust).
Makijaż oczu
Należy zadbać to by były wypoczęte. Nie farbujemy rzęs henną przez 1 miesiąc. Nie wolno stosować odżywek na porost i wzmocnienie rzęs do (3 miesięcy), Sztuczne rzęsy należy ściągnąć do tygodnia przed. Ważne by nie przechodzić żadnej infekcji, gdyż kaszel czy kichanie podczas zabiegu znacznie utrudniają precyzyjne wprowadzenie barwnika. Można przeprowadzić kuracje preparatem zawierającym wit C i rutynę by wzmocnić naczynka krwionośne 2-3 tygodni przed.
Zalecenia pozabiegowe
Jak wygląda makijaż tuż po zabiegu
Makijaż brwi
Brwi goimy na sucho tzn. nie moczymy ich wodą. Zalecam przez 2 pierwsze doby bardzo delikatnie lekko zwilżonym wodą wacikiem dla higieny przetrzeć brwi. Dopiero w 4/5 dobie kiedy zaczniesz odczuwać lekki dyskomfort związany z gojeniem ( ściąganie, swędzenie) zacząć smarować bardzo delikatną warstwą kremu nawilżającego 2/3 razy dziennie. Brwi zabezpieczamy przed promieniami UV. Podobnie jak przy kreskach i ustach, rezygnujemy z sauny, basenu, solarium na minimum 2 tygodnie. Uważamy by nie pocierać twarzy o poduszkę, najlepiej założyć nową poszewkę. Nie wolno skubać, moczyć i malować aż do momentu zejścia tzw. błonki pigmentacyjnej (około tygodnia) Bezpośrednio po zbiegu okolica łuku brwiowego może być lekko opuchnięta i podrażniona. W pierwszym okresie brwi mogą wydawać się zbyt intensywne, lecz należy pamiętać, że za około 7 dni naskórek się złuszczy a kolor rozjaśni się o około 50%. Dla uzyskania optymalnego efektu należy wykonać drugi uzupełniający zabieg tzw. dopigmentowanie.
Makijaż oczu
Mikropigmentacja powiek może spowodować opuchliznę oczu , podrażnienie, zaczerwienienie,. Objawy te szybko mijają, nie wyłączając nas z codziennych aktywności (wyjątek stanowi korzystanie z solarium, sauny, basenu) Należy powstrzymać się od stosowania mydła w tej okolicy i malowania oczu w obrębie gojenia się powiek przez 1 tydzień.
Makijaż ust
Wargi jamy ustnej są miejscem gęstego ułożenia naczyń krwionośnych, dlatego po zabiegu pigmentacji ust może wystąpić opuchlizna czerwieni wargowej, która zwykle ustępuje w ciągu najbliższych 24 godzin (max 3d). Przez 7 dni należy zachować szczególną higienę (szczególnie w czasie noszenia maseczek, zalecam jednorazowe a najlepiej przyłbicę). W pierwszej dobie po zabiegu nie zaleca się picia alkoholu, spożywania ostrych potraw i gorących napojów (pić przez słomkę). Po każdym posiłku przemywać wodą, solą fizjologiczną bądź płynem z obojętnym ph (nie należy myć mydłem ani tonikami z alkoholem). Konieczne jest dokładne wycieranie, odsączanie limfy w zależności od wielkości wysięku nawet co 2h. Przez dwa dni nic nie robimy. Kiedy w drugiej dobie naskórek czerwieni spierzchnie, zalecane jest delikatne i nienachlane otwieranie ust by zapobiec pękaniu mikro strupków. W 3 dniu następuje złuszczanie i zaczynamy nawilżanie warstwą maści z Wit. E. Nie należy zdrapywać złuszczającego się naskórka! Nie stosować zimnych okładów na usta! Nie wykonywać żadnych inwazyjnych zabiegów. Nie wolno drapać, skrobać i przez 14 dni nie korzystać z basenu, sauny i się nie opalać. Przez 7 dni po zabiegu nie wykonywać kolorowego makijażu w okolicy zabiegowej, nie malować ust pomadkami. Po wygojeniu nie należy wystawiać ust na bezpośrednie działanie promieni słonecznych – proszę stosować filtry UV. W przypadku wystąpienia opryszczki należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, który za pewne zaleci przyjęcie leku przeciwwirusowego. Oprócz tego należy stosować maści na opryszczkę np. hascovir, zovirax. Podczas opryszczki nie smarujemy maścią nawilżającą by opryszczka się nie rozprzestrzeniła. Intensywność i przyjęcie się pigmentu jest uzależnione od wielu czynników zewnętrznych i indywidualnych. Zależy więc od stanu zdrowia, gospodarki hormonalnej, przyjmowanych leków i odporności organizmu. Znaczenie ma także kolor naturalnych ust klientki a także stosowanie się do zaleceń po zabiegowych. Pigment wchłaniany jest w skórę w 20-70% i stabilizuje się w skórze do 4-6 tygodni (przyjmuje się, że efekt docelowy będzie po 2 miesiącach).

Dane kontaktowe
+48 661 032 295
ewamroz.pmuacademy@gmail.com